@ 2023 Sebastian Wojnar. All rights reserved.

VÝSTAVA V GALERII ART MOZAIKA PRAHA

Výstava figurálního sochaře Sebastiana Wojnara představuje významnou část jeho tvorby z období posledních dvou let. Vystavena budou také starší díla mapující vývoj, myšlení a náhled na svět mladého umělce v období od studií na Akademii výtvarných umění po současnost.

KDE: Galerie Art Mozaika Praha, Politických vězňů 8, Praha 1
KDY: Od 18. 10. 2023 do 8. 12. 2023; Út – Pá: 11.00 – 18.00, dále dle domluvy
KONTAKT: Dr. Jiří Jaskmanický – jaskmanicky@seznam.cz, tel. 734 853 410

Hlavním tématem cele expozice výstavy je „víra“. Vira je spojovacím mostem mezi dalšími dvěma tématy, kterými jsou každodennost a rodina. Ústředním prvkem celé výstavy bude bronzové nadživotní TORZO VÍTĚZNÉHO KRISTA.“

Soubor portrétů „CHLAPCE Z NEMOCNICE“ z roku 2022 a 2023 je přelomovou prací v tvorbě Sebastian Wojnara a je naprosto signifikantním dílem tématu každodennosti.

Velkým tématem je rodina, která zachycuje osobní zpovědi autora. Portréty děti, sexualita ve vztahu, ale třeba rodinné pečení bábovky.

S rodinou autora výstavy je spojeno i silné téma „HOLOCAUSTU“, které Sebastian Wojnar zpracovává a pracuje na realizaci sousoší. Tuto práci také na výstavě premiérově představí.

Výstava nabídne díla v sádře či bronzu jako busty, torza, ale i otevřený soubor skic „RUKOU“, nebo již zmíněné figury a portréty „HOLOCAUSTU“. Doplněním výstavy budou umělecké fotografie autorových děl.

NAHORU